NIFC LOGO
NIFC LOGO
16. Dzień Edukacji Muzycznej już 19 listopada!

Dzień Edukacji Muzycznej, organizowany przez PWM, to cykliczne wydarzenie dedykowane nauczycielom i bibliotekarzom szkół muzycznych wszystkich stopni oraz dyrygentom chórów szkolnych z całej Polski. Już 19 listopada w gościnnych progach Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, współorganizatora wydarzenia, odbędzie się kolejna, 16. edycja wydarzenia. 


Dzień Edukacji Muzycznej to cieszący się wielką popularnością kongres edukacyjny pozwalający na doskonalenie warsztatu metodycznego nauczycieli szkół muzycznych. Jest skierowany do wszystkich aktywnych zawodowo pedagogów, a jego celem jest m.in. umożliwienie podniesienia kwalifikacji, rozszerzenia repertuaru publikacji pedagogicznych, a także integracja środowiska nauczycielskiego. Uczestnictwo w tym wydarzeniu może być cenną pozycją w planie rozwoju zawodowego nauczycieli i okazją do wymiany doświadczeń pedagogicznych.

W programie wydarzenia znajdą się lekcje pokazowe oraz wykłady dotyczące teorii muzyki, emisji głosu, aparatu gry i metodyki gry na różnych instrumentach: skrzypcach, altówce, wiolonczeli, kontrabasie, flecie, klarnecie, akordeonie i fortepianie. Na tegorocznym DEM-ie będą miały miejsce także panele koncentrujące się na pracy z zespołem kameralnym. Dla dyrygentów chóralnych zaplanowane zostały warsztaty chóralne.

Wydarzenie uświetni koncert Wojskowej Orkiestry z Torunia pod dyrekcją Dowódcy – Kapelmistrza kpt. Krzysztofa Żeleśkiewicza. Występ Orkiestry zainauguruje nowy projekt Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Biblioteka Orkiestr Dętych.

Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni wybitni prelegenci: pedagodzy, kompozytorzy i autorzy publikacji, wśród nich m.in. prof. Jadwiga Kotnowska, prof. Elżbieta Wtorkowska, prof. Tomasz Strahl, prof. Andrzej Gębski i prof. Antoni Cofalik, którzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniami pedagogicznymi.

Szczegółowy harmonogram dostępny jest w zakładce Program lub do pobrania tutaj.

Podczas Dnia Edukacji Muzycznej odbędzie się także kiermasz publikacji PWM, na którym będzie można nabyć nuty pedagogiczne i podręczniki w atrakcyjnych cenach.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy poprzez formularz rejestracyjny, który znajduje się w zakładce Rejestracja.

Zapisy on-line rozpoczną się 1 października i przyjmowane będą do 18 października.

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco facebookowego profilu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, gdzie pojawiać się będą najnowsze informacje o wydarzeniu.

Serdecznie zapraszamy!